تاریخچه بیمارستان

 

 

English /Arabic /Persian

ورود به سايت

 
تاریخچه ی مختصری از بیمارستان کسری تهران
 

به قلم دکتر محمد علی مولوی ( 1 )


از سال 1347 تا 1353 آقای دکتر احمد علی زاده خوئی متخصص بیهوشی که پزشکی وارسته و دانشمند بود با گردهمایی افراد فرهیخته ای چون پروفسورعدل ، دکتر حمیدیه ، دکتر مولوی ، دکتر خلیلی و دکتر شکیبا ، زمینی
به مساحت 3040 متر مربع را که در تپه های عباس آباد واقع شده بود و در حاشیه تهران قرار داشت با نیت ایجاد یک بیمارستان مجهز خصوصی نمونه خریداری نمودند . با این هدف ارزنده انسانی و اجتماعی و با ایمانی راسخ و تصمیمی پا بر جا ، همزمان با رویش گلهای بهاری اولین کلنگ بیمارستان در روز تولد مولای متقیان به زمین زده شد .
پس از تحصیل مجوز ساخت و زحمات زیاد ، عملیات ساختمانی علیرغم وجود مشکلات مختلف آغاز گردید و به کمک آقای مهندس مولوی که مردی با تجربه و توانمند بود با برنامه ریزی منظم نسبت به پی ریزی و ساخت اسکلت فلزی تا طبقه اول اقدام گردید . از همان ابتدا تمام دوستان و شرکاء و هئیت مدیره با نهایت خلوص و بدون دریافت وجهی فعالیت میکردند .
با فوت مرحوم دکتر علیزاده مدیر عامل وقت در تاریخ 10 / 9 / 68 مشکلات ادامه ساخت بیمارستان بیشتر شد . با ایجاد تغییراتی چند در ترکیب هئیت مدیره ، آقای دکتر میراحمدی به عنوان مدیرعامل برگزیده شد و دوران جدید ادامه ساخت بیمارستان با انجام تلاشهای بی وقفه در راستای رفع موانع و مشکلات موجود امکان پذیر شد و با گرویدن عده ای دیگر از متخصصان فرزانه پزشکی به جمع سهامداران شرکت و اخذ کمکهای مادی لازم از سهامداران عملیات ساختمانی مجدانه پی گیری شد . هئیت مدیره جدید آقای دکتر سیدعلی میرمظفری را بعنوان
مدیرعامل جدید انتخاب کرد و با همکاری دوستان فعال و مشتاق اقدامات اجرایی و سازندگی به شرح زیر آغاز گردید :
1 – با اخذ وام ، ادامه کارهای ساختمانی میسر گردید .
2 – تصمیم به عدم فروش ساختمان و افزایش طبقات از 9 به 12 طبقه و افزایش تختها از 200 تخت به 300 تخت .
3 – پذیرش 63 سهامدار جدید .
4 – اجرای عملیات ساختمانی و تاسیسات در قالب انعقاد قرارداد پیمان مدیریت با تعدیل بهای سازمان برنامه و بودجه و با استفاده از شرکت انرژی و پیمان مدیریت دفتر مهندسی علی اصغر ناظم بوشهری انجام شد .
5 – خرید و صلح 5/7 سهم مرحوم دکتر علیزاده باهمکاری عده ای از سهامداران توسط هیأت مدیره انجام شد . پس از تکمیل کارهای ساختمانی ، تاسیساتی و تجهیزاتی بیمارستان و ایجاد باند هلیکوپتر در پشت بام بیمارستان با تلاش بیدریغ آحاد شرکاء و هئیت مدیره ، سرانجام بیمارستان در تاریخ 16 / 1 / 1379 به بهره برداری رسید و مذاکرات خرید زمین مجاور بیمارستان به مساحت 1118مترمربع آغاز شد . هیات مدیره جدید در تاریخ 31 / 3 / 1382 آقای دکتر ناصر صادقیان را به عنوان مدیریت عامل برگزید که با مصوبات هیات مدیره علاوه بر ادامه فعالیتهای روزافزون درمانی اقدامات مجدانه به شرح زیر عمل آمده است :
1 – پیگیری اقدامات مربوط به انتقال قطعی زمین مجاور و اخذاسناد مالکیت مربوطه .
2 - اخذ پروانه 750 متر بنا در طرح توسعه بیمارستان
و ساخت آن در ضلع جنوبی ساختمان و در زمین اصلی بیمارستان و تجهیز و راه اندازی آن .
3 – گسترش بیشتر بیمارستان با اقدام به خرید آپارتمانهای همجوار .
4 – ایجاد بخشها و واحدهای جدید مورد نیاز مانند بخش پزشکی هسته ای ، سنگ شکن ، لیزر و کاشت مو و IUI و تکمیل و تجهیز بخشهای دیگر از جمله اتاق عمل و فیزیوتراپی ، باز توانی قلب ، CCU , ICUOH , ICUG , PICU ( تنها مرکز خصوصی ایران ) و NICU
5 – با همکاری همه سهامداران بویژه افراد فعال که از نظر علمی و عملی از چهره های سرشناس و شاخص رشته های علمی خود هستند و با ایجاد بستر مناسب و ارائه خدمات باکیفیت خوب ، بیمارستان کسری بعنوان یک مرکز پزشکی خوشنام و بسیار خوب شناخته شده و اکنون تختهای آن جوابگوی مراجعین محترم نیست و این کار با همکاری همه پزشکان ، هئیت مدیره و جلب رضایت پرستاران و کارکنان به وجود آمده است . همچنین تهیه آخرین کتب و مجلات روز دنیا و برگزاری کنفرانسها و کلاسهای آموزشی در رده هایمختلف امکان ارتقاء کیفی و علمی را میسر نموده است .
امید است بیمارستان کسری با همکاری سهامداران فرهیخته و فعالیت سایر همکاران به خصوص پرستاران و کارمندان محترم با ارائه خدمات ارزنده به مردم عزیز در راستای ارتقاءعلمی و عملی بیمارستان در سایه عنایت خداوند متعال به پیشرفتهای روزافزون نائل آید .


آرزومند سلامتی شما هستم 
 

 
 چاپ   
 

الجمعة, أفريل 18, 2014

 
Select the search type
 
  • سایت
  • وب
Search
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کسری می باشد