تعریف IPD:واحدی است در بیمارستان که وظیفه آن ایجادهماهنگی های لازم در ارائه کلیه خدمات به بیماران خارجی و بیماران باخدمات ویژه است.

واحدبیماران بین الملل(IPD):واحدی در بیمارستان است که وظیفه آن ایجاد هماهنگی های لازم جهت ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به بیماران خارجی است.

بیماربین الملل:فردی است خارجی که جهت دریافت خدمات تشخیصی و درمانی به بیمارستان مراجعه کرده است.

در بیمارستان کسری مسئول پیگیری کلیه خدمات درمانی مرتبط با بیمار بستری شده از طریق دپارتمان بیماران بین الملل به عهده پزشک IPDاست.در این بیمارستان جهت ارائه سریع تر و باکیفیت تر خدمات به بیماران پذیرش شده ازطریق دپارتمان بیماران بین الملل ارائه خدمات در خارج از نوبت بندی معمول نیزصورت می گیرد.این بیمارستان از طریق تبلیغات به روش های مختلف که مهمترین آن تبلیغ برروی نوع و کیفیت خدمات ارائه شده در این بیمارستان است نسبت به جذب بیمارانی خارجی اقدام می کند در این راستا حضور در اتفاقات مهم داخلی و خارجی در زمینه گردشگری سلامت از جمله شرکت در کنگره ها و بسیاری از نمایشگاه هایی که در کشور برگزار می شود،در دستور کار واحد IPD قرار دارد.

بخش 9 (VIP - IPD) واقع در طبقه نهم بیمارستان کسری در اردیبهشت ماه سال 1395 افتتاح گردید که کلیه ی بیماران جراحی و داخلی VIP و اتباع خارجی در این بخش بستری می گردند.
این بخش دارای 34 تخت می باشد که از این تعداد، 2 تخت به اتاق های سوییت با امکانات ویژه اختصاص یافته است و مابقی 6 اتاق خصوصی و 13 اتاق دو تخته می باشد.
جهت رفاه حال بیماران IPD پرستار مسلط به زبان انگلیسی و فرانسه تعیین شده است که در زمان بستری بیماران بر بالین ایشان حاضر می شوند.
همچنین جهت انجام فرائض دینی اقلیت های مذهبی امکان اظهار کشیش، موبد و ..... فراهم می باشد.

پزشک مسئول این واحد آقای دکتر گنجی می باشند.

 

بیمارستان کسری در سال 1379 تاسیس گردید و در حال حاضر دارای 235 تخت فعال می باشد و حدودا 180 پزشک متخصص در بیمارستان کسری فعالیت دارند.

بیمارستان کسری به عنوان یک بیمارستان خصوصی با اتکا به اصول علمی و پیشرفته پزشکی و با اجرای قوانین و مقررات وزارت متبوع ارائه دهنده بالاترین سطح خدمات ایمن درمانی، تشخیصی و توانبخشی و بهداشتی به کلیه مراجعین محترم می باشد به نحوی که این خدمات منجر به بهترین نتیجه درمانی و ارتقاء سطح سلامت جامعه و بالاترین رضایت مراجعین گردد.

بخش های بستری بیمارستان شامل:

بخش اورژانس، اطفال، جراحی، داخلی، جراحی قلب، زنان و زایمان، نوزادان، CCU، post cath، بلوک زایمان، اتاق عمل جنرال، اتاق عمل قلب، درمانگاه، cath lab، دیالیز، NICU، ICU جنرال، ICU قلب

بخش های پاراکلینیک بیمارستان شامل:

آزمایشگاه، رادیولوژی، سی تی اسکن، ماموگرافی، داپلر عروق، آندوسکوپی، برونکوسکوپی، اسپیرومتری، تست خواب، تست ورزش، کاشت مو، یورودینامیک، اکوکاردیوگرافی، سنگ شکن، الکتروکاردیوگرافی، هولترمانیتورینگ، الکتروآنسفالوگرافی، الکترومیوگرافی، طب هسته ای، فیزیوتراپی، طب فیزیکی، شنوایی سنجی، لیزر (پروستات، پوست، هموروئید)

تخصص های موجود در بیمارستان کسری:

جراحی عمومی، زنان و زایمان، گوش و حلق و بینی، بیهوشی، آزمایشگاه، کودکان، نوزادان، جراحی کودکان، طب فیزیکی، داخلی، خون و آنکولوژی، جراحی مغز و  اعصاب، جراحی قلب، جراحی عروق، جراحی توراکس، چشم، ریه، غدد و متابولیسم، گوارش و کبد، داخلی مغز و اعصاب، جراحی پلاستیک و ترمیمی، اورولوژی، نفرولوژی، قلب و عروق، رادیولوژی، جراحی فک و صورت، ارتوپدی، داروساز

https://www.kasrahospital.ir/data/file_upload/Files_list%20of%20price1402_14020324_632.pdf

لیست تعرفه هزینه های خدمات بیمارستان در سال 1402 به شرح زیر می باشد: 

 

 

خدمات خارج از نوبت: ارائه خدمات در خارج از نوبت معمول جهت ارائه سریع تر و با کیفیت تر خدمات به بیماران پذیرش شده از طریق دپارتمان بین الملل می باشد.
تیم مراقبین بیماران بین الملل: که مسلط به زبان خارجی می باشند.
سایت اینترنتی دپارتمان بیماران بین الملل: که حاوی اطلاعات بیمارستان و پکیج درمانی بیماران بین الملل می باشد.

براساس قوانين حاكم بر مراكز درماني جمهوري اسلامي ايران ارائه خدمت به مراجعه كنندگان يكسان بوده و مليت، نژاد، مذهب، رنگ پوست و... نمي تواند موجب تفاوت در برنامه مراقبت و درمان گردد.
بنابراين براي هر فرد (ايراني يا غير ايراني) حقوق زير برقرار مي باشد.


1- دريافت مطلوب خدمات سلامت حق بيمار است
2- اطلاعات بايد به نحو مطلوب و به ميزان كافي در اختيار بيمار قرار گيرد
3- حق انتخاب و تصميم گيري آزادانه بيمار در دريافت خدمات سلامت بايد محترم شمرده شود
4- ارائه خدمات سلامت بايد مبتني بر احترام به حريم خصوصي بيمار (حق خلوت) و رعايت اصل رازداري باشد
5- دسترسي به نظام كارآمد رسيدگي به شكايات حق بيمار است